Wielu z nas marzy o udanym wypoczynku w górach. Piękne otoczenie, moc atrakcji oraz świeże powietrze – oto czynniki, dzięki którym miejscowości leżące w Sudetach cieszą się wielkim powodzeniem o każdej porze roku. Gdzie warto wybrać się zimą? Z jakich rozwiązań mogą skorzystać te osoby, które marzą o poprawie swej formy oraz o wypoczynku na najwyższym poziomie?

Wiele ciekawych propozycji czeka na tych gości, którzy wybiorą dla siebie luksusowy hotel w górach. Jest ich coraz więcej, zatem i w Sudetach można je znaleźć bez problemów. Nowoczesne hotele spa w Karpaczu przyciągają wspaniałą ofertą. Można w nich korzystać z licznych zabiegów, sauny i siłowni, a dodatkowo cieszyć się pobytem w najpopularniejszym kurorcie w Karkonoszach. W Karpaczu nuda nikomu nie zagrozi – nawet zimą. Muzeum Zabawek, wystawa poświęcona karkonoskim legendom oraz muzeum,w którym można poznać dzieje turystyki w tych górach – oto wybrane oferty, z których bardzo chętnie korzystają turyści. W Karpaczu można też spacerować po deptaku, można też zwiedzić wspaniały kościół Wang.

Ciekawą ofertę dla wymagających turystów ma też pobliska Szklarska Poręba Noclegi z basenem, ciekawą ofertą zabiegów oraz innymi rozrywkami można w tej miejscowości znaleźć bez problemów. I tu nikt na nudę nie będzie mógł narzekać.W Szklarskiej Porębie czekają na gości idealne warunki do jazdy na nartach biegowych, przy czym najciekawsze trasy można znaleźć w Jakuszycach.Warto też odwiedzać zbocza Szrenicy, świetnie znanej w gronie miłośników narciarstwa zjazdowego. A co z atrakcjami krajoznawczymi? Walońska Chata zachwyca o każdej porze roku, podobnie jak muzeum, w którym prezentowane są różne minerały. To wyjątkowe atrakcje dla tych, których interesują Sudety i ich budowa geologiczna. Warto też zwiedzić hutę szkła, dzięki której można zdobyć sporo ciekawych informacji na temat Szklarskiej Poręby oraz prowadzonej tu dawniej na szeroką skalę działalności gospodarczej. To ciekawe miejsce, w którym każdy gość miło i pożytecznie spędzi czas.