post

Kimono jest to tradycyjny ubiór japoński. Dobór odpowiedniego kimona jest niesamowicie ważny, tyczy się to zarówno mężczyzn i kobiet, ale także dzieci. Dobre kimono wcale nie musi odstraszać swoją ceną, można znaleźć odpowiedni strój za dość niską kwotę, która nie przerazi kupcy.

Jakie kimono wybrać?

Najbardziej popularnymi markami, które słyną z tworzenia kimono, to przede wszystkim Atama i Koral. To właśnie te firmy posiadają bardzo dobrej jakości kimona, które zdecydowanie posłużą na wiele lat. Do przystępnych cenowo strojów należą te od marki Tatami Fightwear. Firma ta pochodzi z Wielkiej Brytanii i z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej popularni. Wybór odpowiedniego kimona, to nie jest taka łatwa sprawa. Kimono bjj trzeba wybrać z ogromną starannością pod względem rozmiaru, a także plecionki z której dane gi jest wykonane. Aby poznać swój rozmiar, nie warto patrzeć tylko na swój wzrost i swoją wagę, ale również trzeba wziąć pod uwagę obwód uda lub obwód klatki piersiowej. Spodnie kimona są zazwyczaj o wiele lżejsze niż bluza. Przyjęte na świecie rozmiary męskich kimon BJJ to: A1, A2, A3, A4 oraz A5. Natomiast jeśli chodzi o kobiety, to będą to rozmiary: F1, F2, F3 oraz F4. Kimona bjj gi występują w na prawdę wielu kolorach, dla każdego znajdzie się coś co przypadnie mu do gustu. Jeżeli jednak masz zamiar startować w jakichkolwiek zawodach, musisz pamiętać o tym, że dopuszczalne są kolory – biały, niebieski i czarny, żadne inne kolory nie są dopuszczone. Reszta kolorów może być dopuszczona jedynie podczas treningów i przygotowywania się na zawody.

Kimono damskie składa się z na prawdę dużej ilości elementów, przez co nie są one w stanie samodzielnie założyć stroju. Dobrą żywotność kimon gwarantują przede wszystkim ich specjalne sploty. Aby kimono było bardziej uroczyste zależy dodać do niego hakamę lub haori.

Wymieniony wyżej asortyment znajdziesz na https://www.mantoshop.pl/pol_m_ODZIEZ-TRENINGOWA_KIMONA-BJJ-GI-155.html