post

Popularne powiedzenie, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, jest jak najbardziej prawdziwe. Nic tak nie wchodzi do głowy jak dawka wiedzy transportowana poprzez zabawki, ilustracje, książki, a przede wszystkim zabawki typy „zrób to sam”. Nauka poprzez kreatywną zabawę pobudza dziecko do myślenia, daje mu wiele bodźców, a przez to przyswojona wiedza zostanie zapamiętana na dłużej.

Wśród zestawów kreatywnych dla Twojego dziecka, można wyróżnić przede wszystkim całą serię małego laboratorium. W skład takiego zestawu wchodzi m.in. produkcja mydełek, tworzenie kosmetyków (perfumy, kremy), biżuteria do własnoręcznego zrobienia. Dla chłopców można polecić np. zestaw małego chemika, wszelkiego rodzaju miniatury samolotów, samochodów, motocykli, czy pociągów to samodzielnego złożenia i sklejenia. Popularny w ostatnich czasach trend na masy solne, magiczne plasteliny, piasek kinetyczny itp., także dobrze sprawdzą się jako prezent rozwijający umiejętności psychoruchowe Twojego dziecka. Świetnym zajęciem są także zestawy zawierające wszelkiego rodzaju wyklejanki, wycinanki i zabawki do zdobienia. Nadanie indywidualnego koloru swojej torebce? To już nie problem! Możemy spotkać w sklepach także takie zabawki do samodzielnego udekorowania.
Dzięki kreatywnym zestawom dziecko uczy się samodzielnego tworzenia przedmiotów, poznaje je od podstaw, może rozłożyć na czynniki pierwsze produkty codziennego użytku. Przede wszystkim dzieci ćwiczą swoją wyobraźnię, zręczność i umiejętność logicznego myślenia.