post

Instagram stal się popularnym portalem społecznościowym od nie tak dawna, wcześniej pojawił się Facebook. Instagram od początku swojej działalności stanowił doskonałą aplikację na telefon do dzielenia się zdjęciami i krótkimi filmami ze światem. Aby zdjęcie dotarło do większej liczby obserwatorów, w jego opisie umieszcza się tzw. hasztagi. Są to słowa klucze poprzedzone haszem – znakiem na klawiaturze telefonu w postaci kratki. Później wiele małych sklepików i firm odkryło, że Instagram to świetne miejsce na reklamę, że względu na ciągle rosnąca popularność aplikacji. Istnieje masa sklepików instagramowych oferująca odzież, kosmetyki czy biżuterię.

Aby uatrakcyjnić nowoczesną aplikacje na telefon i tym samym powziąć sobie nowych użytkowników, Instagram wprowadził możliwość dodawania fotorelacji. Fotorelacje są to krótkie filmy lub zdjęcia wyświetlane czasowo – dokładnie dostępne dla użytkowników przez 24 godziny od publikacji. Nazwano tą funkcję „Instastory”.

W sieci krąży wiele materiałów, zdjęć i filmów, które oglądamy z zamiłowaniem. Są także takie, które uporczywie dają się we znaki jak np.: proponowane zdjęcia i filmy, wyszukiwane przez system automatycznie, według wcześniejszej historii wyszukiwania. Niekiedy szukamy konkretnych osób, wpisując w wyszukiwarkę imiona, nazwiska, nazwy użytkowników czy pojedyncze hasła z nimi związane. Niestety Instagram pamięta nasze wcześniejsze wyszukiwania. Może stać się to denerwujące, gdy po raz setny pokazuje nam wyszukiwane wcześniej osoby lub hasztagi.

Jak usunąć historię wyszukiwania na Instagram?

Nie jest to w cale takie trudne. Wystarczy wejść w zakładkę podsumowań swojego profilu, czyli trzy kropeczki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie przechodzimy do opcji naszego profilu i przesuwając na sam dół klikamy „wyczyść historię wyszukiwania”. Ta ikona znajduje się zaraz nad opcją „wyloguj się”. Kiedy klikniemy, system zapyta nas czy na pewno chcemy to zrobić, kilkamy „Tak, na pewno” i gotowe. Po wykonaniu tych czynności Instagram nie będzie już nam wyświetlał w wcześniejszych wyników wyszukiwania.

Więcej dowiesz się na https://instago.social/jak-usunac-historie-wyszukiwania-na-instagram/