post

WyburzeniaMaszynowo czy ręcznie? Jak wyburzyć dom?

Wyburzenia domów są nie mniej skomplikowanym procesem co samo stawianie nowych budynków. Aby zadanie to przeprowadzić skutecznie, a co najważniejsze bezpiecznie, koniecznie trzeba najpierw określić metodę, jaką cały ten proces się przeprowadzi. Lepiej jest zatem wybrać usługi firmy wyburzeniowej, czy skorzystać z ręcznej rozbiórki?

Metoda ręczna

Polega to na wyburzaniu poszczególnych elementów budynku w sposób ręczny, bez użycia ciężkiego sprzętu. Metoda ta jest znacznie dłuższa i bardziej niebezpieczna, jednak dzięki niej oszczędzić można całkiem pokaźną sumę na końcowym rachunku na wykonanie tych prac.
Zawdzięcza się to możliwości późniejszej odsprzedaży ocalałych fragmentów budynku.
Metoda ta jest często koniecznością w przypadku starych i zniszczonych już budynków.

Metoda maszynowa

Drugim sposobem na pozbycie się starego i niepotrzebnego już budynku z nowej działki jest skorzystanie z ciężkiego sprzętu.
Dzięki określonym maszyną służącym do wyburzania czas takiej operacji jest niezwykle szybki i skuteczny. Niestety jest to również metoda o wiele droższa, ponieważ zapłacić trzeba nie tylko za użytkowane maszyny, ale również za wywiezienie gruzu z placu budowy.
Chcąc się zdecydować na taką metodę, należy pamiętać o tym, że w nie każde miejsce ciężki sprzęt da rade dojechać. Jeśli do działki nie ma porządnej i utwardzonej drogi, to dojechanie maszyną może okazać się po prostu niemożliwe i konieczne będzie zastosowanie metody ręcznej.